Booking.com

Teplota vody

Teplota mořské vody kolem Havajských ostrovů představuje vlastně teplotu Tichého oceánu.

Ano, Havajské ostrovy jsou obklopeny oceánem, často se ovšem používá nesprávný pojem moře. Při příletu na dovolenou na Havajské ostrovy jsou vidět nekonečné plochy oceánu, který ostrovy obklopuje.

Teploty oceánu

Nejdůležitější informaci uvedeme ihned na začatku: Teploty oceánu jsou po celý rok vhodné ke koupání! Nejvyšší průměrné teploty jsou dosahovány v měsíci září.

Teplota vody se liší v závislosti na období roku, ty lze na Havajských ostrovech určit dvě – zimní a letní. V průběhu celého roku se teploty vody pohybuje mezi minimálně 23 °C a maximálně 28 °C, to jsou ovšem výjimečné teploty, které zde panují jen pár dní v roce.

Teploty vody v letním období

Během letního období (květen až říjen) se průměrné teploty oceánu pohybují mezi 26 °C – 27 °C. Pokud vyznáváte surfing musíte se na Havajské ostrovy vydat v zimním období. V tu dobu totiž nad Tichým oceánem řádí bouře, které vytváří pověstně vysoké vlny na pobřeží Havajských ostrovů.

Kailua Beach, Hawaii

Kailua Beach, Hawaii

Teploty vody v zimním období

V průběhu zimního období (listopad až duben) očekávejte průměrné teploty oceánu v rozmezí mezi 23 °C – 26 °C. Z výše uvedených čísel vyplývá, že celoroční průměrná teplota vody je 26°C!

Dlouhodobé průměrné teploty po měsících

V tabulce jsou uvedeny teploty vody v jednotlivých měsících roku pro dvě oblasti Havajských ostrovů.

První je oblastí je město Hilo, která leží na ostrově Havaj (jeho severo-východním pobřeží). Tím druhým je hlavní město Honolulu, které leží na severu ležícím ostrovu Oahu (jižní pobřeží).

leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec
Teplota vody Hilo [°C] 22 22 22 22 22 23 23 24 24 24 23 23
Teplota vody Honolulu [°C] 24 24 24 24 26 26 27 27 27 27 26 25
Hloubka oceánu v okolí Havajských ostrovů

Hloubka oceánu v okolí Havajských ostrovů


Teplota vody
4 80%, 4 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha