Booking.com

Ostrov Oahu

Oahu se od ostatních Havajských ostrovů neliší – také ho stvořila vulkanická činnost. Je proto také zdoben dnes již mrtvými sopkami. Nejslavnější z nich je jistě Diamantová hlava, vulkán Koko a mnohé další.

Co navštívit na Oahu

Pokud byste se vydali do kráteru některé z nich – například do Polynésany nazývanému kráteru Puowaina – přesně přeloženo Hora obětí. Ta se zdvíhá v předhoří hlavního Koolauského hřebene Oahu. Proč této hoře říkali první britští a američtí návštěvníci Punch Bowl (mísa na punč)? Protože Polynéská Hora obětí jim připomínala obrácenou nádobu na punč. Tuto horu Vám vřele doporučujeme k návštěvě a to v jakoukoliv roční dobu. Honolulu je téměř povinností, obvykle to je první město kde turisté vstoupí na havajskou půdu.

Pokud ovšem hledáte exotiku a zároveň máte hlouběji do kapsy, pak můžete zvážit například dovolenou v Senegalu. Tato africká země je v poslední době cílem turistů z celého světa.

Zajímavosti ostrova Oahu

Dalším zajímavým místem na ostrově Oahu je bezesporu Nuuanu Pali, které naleznete v místech, kde Koolauský hřeben (hlavní páteř celého Oahu) rozděluje ostrov na téměř identicky velké poloviny. Toto místo se v historii zapsalo do dějin jelikož se zde odehrávali boje o celou Havaj. Jedná se o boje mezi kmeny v posledních pěti letech sedmnáctého století. Právě na tomto místě došlo k sjednocení celého souostroví pod vládu jednoho kmene.

Nejen o této válce se můžete dozvědět více na expozicích Bishop muzea v Honolulu, které naleznete na ostrovu Havaj. Dnes je Bishop muzeum „Národním muzeem“ celých Havajských ostrovů. Mapu ostrovů i počasí na ostrovech naleznete, také na našich stránkách.

Krásný výhled na celý ostrov se Vám naskytne také u zátoky Waimea na západním břehu Oahu. Místní Waimeu je nutné si neplést s její historicky velmi významnou jmenovkyní na sousedním ostrově Kuaui.

Aloha s přáním krásné dovolené na Havaji


Ostrov Oahu
5 100%, 5 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha