Booking.com

Ostrov Maui

Pro ty kdo cestují od východu na západ v cestě čeká druhý největší z havajských ostrovů co do velikosti – ostrov Maui. Před ostrovem Maui je velikostí jen Velký havajský ostrov zvaný příznačně Havaj.

Název Maui vznikl z legendy známe každému kdo někdy vkročil na Polynéskou půdu. Samotné slovo Maui je vlastně název boha pro většinu polynésanů nejmilovanějšího. Traduje se, že právě tento bůh Havajské ostrovy objevil a dal lidem. I proto je tento bůh tak populární. Z tohoto názvu také vzniklo prohlášení mnoha havajců „Maui no ka oi“ neboli „Maui je nejlepší„. Je třeba uznat, že být mezi osmi překrásnými havajskými ostrovy ten vůbec nejpůvabnější to už je opravdu něco. Proto pokud jste milovníky přírody a váháte na jaký z Havajských ostrovů vyrazit na dovolenou – Maui bude ta správná volba.

Podobně jako sousední Hawaii je i ostrov boha Maui stvořen z vulkanické činnosti. Oproti hlavnímu Velkému ostrovu, který jich potřeboval pět, stačilo na vznik ostrova Maiu sopek jen pár – dvě. Pokud Vás zajímá počasí na ostrově Maui či na celých Havajských ostrovech, abyste si mohli vybrat termín Vaší dovolené naleznete jej přehledně na našich stránkách.

Největší město Maui – Kahului

Toto město je sídlem cukerní společnosti, proto je toto město zcela pohlceno jen plantážemi a třtinovým cukrem vůbec. Kromě cukrové třitny je v Kahului také gigantická konzervárna ananasů.  Toto město je velmi moderní, ovšem nutno podotknout nijak zvlášť zajímavé.

Pláže Maui

Moai je rájem vodních sportů díky nádherným scenériím podmořského života s korálovými útesy Především pro milovníky windsurfingu jsou tu ideální podmínky. Na severovýchodní pláži Ho´okipa se natáčel film Point break se surfujícím Patrickem Swayzym v křišťálově čisté vodě s vysokými vlnami kousek od městečka Pa’ia. Hippie večírek můžete zažít na jihozápadě na zlatavé Makeně, kde je část určena i nudistům a voda tu patří i želvám.


Ostrov Maui
4.8 95.07%, 69 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha