Booking.com

Ostrov Kauai

Tento nejzápadnější z přístupných členů souostroví. Je zde velmi obtížné najít původní obyvatele, údajné polynéské trpaslíky Menehune. Proto se zaměříme především na hlavní atrakci ostrova a důvod proč Vám tento ostrov doporučujeme k návštěvě a jak zde nejlépe strávit svou dovolenou. Kauai je známý hlavně svými tolik obdivovanými  přírodními krásami. Pokračovat na informace o cestovním pojištění na Havajské ostrovy

Podobně jako ostrova Maui vyplňují část pobřeží vysoké, strmé, ale opravdu úchvatné skalní útesy.  Začněme ve správním městečku Lihue. To zaujme především úhledném vzhledem a tváří se jako plantážní kolonie. Leží na severu ostrova.

Poblíž můžete nalézt ústí řeky Wailuy, což je jediná splavná řeka celého souostroví. Po tomto kauijském toku plují pravidelně motorové lodi překrásným zeleným údolím k jeskyni, které se říká kapradinová. Opravdu doporučujeme navštívit tuto krásnou jeskyni – seshora po ní stékají kaskády kapradin a přesliček. Zde mají také ve zvyku uzavírat svůj sňatek místní Havajci.

Počasí nejen na tomto ostrově, ale na celých Havajských ostrovech naleznete na našich stránkách Počasí Havaj.

Waimea – božský kaňon

Kromě mnoha dalších zajímavostí se ostrov Kauai pyšní největším kaňonem v celé Oceánii! Nejeden najde podobnost mezi waimeiským kaňonem a Grand kaňonem v USA. Už více než pět milionů let zdobí waimejský kaňon havajský ostrov Kuaui.  Zde ve středu tohoto ostrova je hora Waialeale, která je vůbec nejmokřejším místem naší planety.

Pokud budete kráčet na západu Waimee – nebudete věřit té přehluboké rokli pod Vámi. Kaňon navíc není jen hnědo béžový jako podobné rokliny, ale přidává i modrou barvu a krásně sytou zelenou.

Pláže ostrova zahrad – Kauai

K návštěvě lákají severní pláže ohraničené útesy. První z nich 27 kilometrů dlouhá v parku Polihale zakončená – Barking Sands Beach. Najdete na ní lenošit pravděpodobně více lachtanů než lidí.

Na opačném konci útesů navštivte malinkou Kee Beach obklopenou luxusním palmovým hájem,

kde končí silnice. Klasicky můžete zakončit třídenní túru po stezce Kalalau Trail

u pláže Kalalau. Při šnorchlování zahlédnete třeba chobotnice, korály, želvy,

při troše štěstí i delfíny, v noci majestátní manty. Pro milovníky golfu jsou k dispozici hřiště,

pro turisty krásné treky, ostrovy je možné objet také na kole. Podobnosti s ostrovem Oahu a

jeho plážemi je patrná na první pohled.


Ostrov Kauai
4 80%, 8 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha