Booking.com

Ostrov Havaj

Pokud letíte na ostrov Havaj, přistanete obvykle v Honolulu na ostrově Oahu. Na ostrov Havaj se pak za cca 80 USD přesunete letecky, k dispozici jsou místní nebo nízkonákladové linky. Letenky je lepší koupit předem a včas, jednak je to levnější a navíc předejdete situaci, že je neseženete vůbec.

Po ostrově Havaj, zvaném Velký (je s více než 10.5 tis. km² opravdu největším a zároveň nejzelenějším) se v omezené míře můžete pohybovat autobusem, stopem, ale nejčastěji si turisté půjčují auto. Centrem ostrova je sice město Hilo, ale za zmínku stojí i města Holuaoa a Kalaoa. Ostrov vznikl splynutím vulkánů Mauna Kea a Mauna Loa s výškou více než 4 100 metrů n.m. Nedá se zapomenout na její aktivní sopouch na jihovýchodním svahu – Kilauea s obvodem 13 km, jež láká za dobrodružstvím. Skvělé koupání, slunění nebo lahůdkové surfování nemusí být jen pro bohaté, dá se pořídit i levněji. Níže najdete tipy/triky na čem i jak šikovně ušetřit a přitom si vychutnat parádní „havaj“!

Ubytování na ostrově Havaj

Levné ubytování na Havaji najdete v kempech, mají přitom skvělé sociální zázemí (ověřte si, zda mají pitnou vodu a který den v týdnu zavírají – kvůli případným bezdomovcům), mohou být státní, oblastní nebo v rezervacích, ale je třeba si včas zarezervovat a zařídit povolení (případně si je u rangera zpětně dokoupit). Menší je nabídka hostelů, za noc na společném pokoji můžete zaplatit v přepočtu cca 600 CZK. Apartmány majitelé často pronajímají přes agentury a za 2+1 zaplatíte cca 70 USD, ale jejich výhodou je často i vybavení pračkou a např. sportovními potřebami (kolo, surf ap.). Chcete-li zkusit bydlení v hotelu počítejte min. s 80 USD a ušetřit můžete klasicky tím, že se vyhnete hlavní sezoně nebo období svátků.

Pláže na Havaji

Vzhledem k tomu, že tento turistický ráj pomaloučku ztrácí kvůli erozi své písečné pobřeží, neváhejte a využijte možnost vychutnat si netypické pláže s černým vulkanickým pískem. Řešení jako budování zdí nebo zavážka pláží novým pískem nejsou totiž tak snadno proveditelná.

Zkuste tedy černou Waipio Beach přístupnou po úzké klikaté asfaltce. Tmavě zelená barva způsobená olivínem je k vidění kousek od nejjižnějšího Ka Lae. Při šnorchlování zahlédnete třeba chobotnice, korály, želvy, při troše štěstí i delfíny, v noci majestátní manty. Další je na západním pobřeží Hapuna Beach a nezapomenutelná je především Kua Bay, severně od letiště (parkoviště, sprchy, plno o víkendech) nebo Spencer Beach Park.

Pro další informace jako je například aktuální počasí na ostrovech nebo mapa Havajských ostrovů využijte menu nalevo. K dispozici jsou také přehledně informace o dalších ostrovech jako je například ostrov Maui, který vřele doporučujeme.
Havaj je vulkanického původu
Vulkanický původ Havaje je patrný na každém kroku, Zdroj: Flickr, paul bica


Ostrov Havaj
4.6 91.43%, 7 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha