Booking.com

Objevitel Havajských ostrovů

V roce 1776 kapitán James Cook opustil britský přístav a vydal se do Tichého oceánu objevovat nové ostrovy. Už v lednu 1778 poprvé navštívil Havajské ostrovy,

které pojmenoval jako Sandwichovy ostrovy (podle svého patrona Johna Montagua). Jamese Cooka a jeho posádku byla domorodými obyvateli Havaje vřele uvítána, domorodci byli totiž evropany fascinováni.

Přivítání objevitele Jamese Cooka

Při Cookově druhé návštěvě, téměř o rok později byla cookova posádka doslova božsky přivítána (opravdu havajci Cooka pokládali za boha) a tak toho námořníci další měsíce náležitě využívali (zneužívali?!). Až ve chvíli, kdy jeden z námořníků zemřel nastaly u místních pochyby o jejich božském původu. Při návratu Cookovy výpravy do Británie byla jedna z lodí těžce poničena a tak se Cook musel vrátit.

Smrt Jamese Cooka

Při jeho třetí návštěvě (týden po odjezdu) už nastaly spory a začala přestřelka s domorodci, kdy byl kapitán James Cook zastřelen. Celý tento příběh se odehrál na ostrově Kaui, kde také naleznete několik muzeí.
Mise kapitána Cooka byla prozkouamt mapu západního pobřeží Severní Ameriky – to se mu sice podařilo, byla to ale také jeho poslední výprava.  Kapitán James Cook objevil Havajské ostrovy a lze napsat, že jeho první připlutí k těmto břehům znamenalo konec pro stovky let trvající havajské domorodé kmeny.
————————————————————–


Objevitel Havajských ostrovů
5 100%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha