Booking.com

Havajské ostrovy

Asi není vyhlášenější destinace, než jsou právě Havajské ostrovy, které svým geografickým znázorněním spadají pod Spojené státy Americké. Jsou velmi vyhledávanou turistickou destinací, která dokáže ve všech ohledech splnit požadavky i náročných klientů.

Samotné toto souostroví se skládá hned z několika hlavních ostrovů, přičemž mezi ty nejznámější jistě patří ostrovy jako Hawaiʻi, Maui, Oʻahu, nebo třeba Molokaʻi. Na nich samotných mohou všichni turisté obdivovat nejenom skutečně dokonalé přírodní krásy, ale rozhodně mohou obdivovat to nejdůležitější, a to nádherné pláže a moře.

Počet turistů na Havajských ostrovech

Čech a ještě častěji z USA míří řada cestovatelů za pohodou do severního vrcholu polynéského trojúhelníka do 50. amerického státu (nejmladšího) na některý z 19 sopečných ostrovů, které žijí především z turistiky. Vystřídá se tu více než 7 milionů turistů každý rok. Nádherná příroda, čisté pláže i rušné noční kluby…

Místní kuchyně na Havajských ostrovech

Pokud chcete ušetřit zajděte si klasicky do čínské restaurace nebo fastfoodu a objednejte si velkou porci nebo tzv. “bezedný kelímek“. Kdybyste ale chtěli ochutnat tradiční jídla, doporučujeme:

– čerstvé mořské plody (např. poke v omáčkách)

mahi-mahi – steak ze stejnojmenné ryby

– tropické ovoce – ananas, avokádo, kokos, mango a papája

– vepřové maso kalu zapečené s banány

– losos s rajčaty a cibulí nebo ryby s listy taro a kokosovým mlékem

– z nápojů havajské pivo, místní káva nebo shave ice (ledová tříšť)

– typické jsou makadamové ořechy

Výlety po Havajských ostrovech

Připravte se na výpravu do Vaipio Valley, tzv. údolí králů. Projděte se hlubokými kaňony, vystoupejte na místní nejvyšší sopku nebo přeleťte na některý z dalších ostrovů jako je ostrov Oahu, ostrov boha Maui či pro milovníky přírody ostrov Kauai.

Nezapomeňte využít příležitost navštívit Honolulu, Pearl Harbour,  světoznámou pláž Waikiki (pro ideální počasí na koupání využijte naši předpověď počasí), podívejte se na některou ananasovou nebo kávovou plantáž, pozorujte velryby, zajděte do japonských zahrad v Hilu. Korálové útesy i tropické pralesy, poušť i vysokohorská túra na sopku, ráj na jediném ostrově!

Západ slunce na Havajských ostrovech, Zdroj: flickr, paul bica

Západ slunce na Havajských ostrovech, Zdroj: flickr, paul bica


Havajské ostrovy
3.8 75%, 4 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha