Booking.com

Havajská kuchyně

Havajské ostrovy byly vždy pod vlivem Spojených států amerických a jejich obyvatel, kteří sem ve velkém jezdí na dovolenou. Bohužel v poslední dekádě se to projevuje na nabídce stravy v místních restauracích. Především v Honolulu a dalších velkých městech naleznete velký počet fast foodů a dalších potravit typických pro USA.

Další velmi časté pokrmy pochází původem z Asie a především Japonska a Číny. Důvodem je poloha ostrovů (na půli cesty mezi USA a Asií).

Ovoce

Tradiční a typická havajská kuchyně, kterou zde vyznávali původní obyvatelé se v drtivé většině sestávala z mořských plodů na různé způsoby a ovocných talířů. Havajská příroda nabízí celou škálu ovoce od banánů, ananasů přes lychee, manga, papáju, kokos, rambutan, pitahaya (dračí ovoce), jackfruit nebo longan. Všechny tyto ovocné pochoutky jsou k dostání jak v obchodech, tak často přímo na ulici.

Maso a ceny

Z masa je pak kromě již zmíněných mořských plodů velmi časté drůbeží a vepřové. Hovězího je zde spíš málo a je dražší. Vepřové maso je zde také zapékáno s banány a vzniká tak exotická pochoutka zvaná kalu. Pokrmy v této tradiční úpravě je bohužel náležitě oceněno a všeobecně platí, že pokud si budete dávat nějakou tradiční havajskou pochoutku zaplatíte o poznání více.

Pochoutky

Klima je zde dovolenkové a vysoké teploty přes 30°C nejsou nijak výjimečné (viz. počasí), proto je na každém rohu stánek se zmrzlinou nebo shave ice, což představuje nadrcený let politý sladkým sirupem. Z kategorie nápojů je pak vyhlášená místní káva, která se pěstuje na plantážích téměř na všech obydlených ostrovech. Místní CK nabízí i speciální zájezdy, kde s odborným místním průvodcem navštívíte místní plantáže, kde se káva pěstuje. Poslední delikatesa, která stojí za zmínku je salát Mahalo Hawai, který patří mezi afrodiziaka a představuje jednu z typických havajských příloh.


Havajská kuchyně
5 100%, 3 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha