Booking.com

Dovolená Havaj 2019

Havajské ostrovy – to je soubor několika ostrovů, jež lákají cestovatele z celého světa na exotickou přírodu a polynéskou kulturu. Prožijte i Vy letošní dovolenou na Havajia přivezte si domů nezapomenutelné zážitky, které Vám bude každý závidět!

Praktické informace před odjezdem

Havajské ostrovy leží uprostřed Tichého oceánu (Mapa Havajských ostrovů) směrem od západního pobřeží Ameriky. Hlavní letiště se nachází ve městě Honolulu a průměrná nejkratší doba letu z Prahy trvá přibližně 10 hodin. Připravte se na časový posun, a to podle místa pobytu v rozmezí mínus 5 až 10 hodin vůči středoevropskému času. Úředním jazykem je angličtina, což Vám usnadní komunikaci s místními.

V jakém období se vydat na Havajské ostrovy?

Pro Havajské ostrovy je typické tropické podnebí, které je zárukou celoročně příjemného klimatu. V létě se dočkáte stabilních teplot, jež se pohybují okolo 33 °C, a v zimě jsou jen o pouhých 5 °C nižší. Ideální období pro cestu je květen až září, kdy jsou minimální přeháňky, v ostatních měsících očekávejte četnější déšť a v zimním čase rozbouřenější moře.

Co ostrov, to jiná dovolená

Užijte si Havajské ostrovy v roce 2016

Užijte si Havajské ostrovy v roce 2016

Havajské ostrovy se skládají z několika ostrovů. Na jakém prožijete jedinečnou dovolenou? Každý ostrov má nějaké to své „nej“. Největší ostrov Hawaii se pyšní nádhernými plážemi táhnoucími se do nekonečné dáli, deštnými pralesy a k nebi se tyčícími sopkami. Celoroční vlídné klima činí z tohoto místa ideální lokalitu pro turistický ruch.

Druhý největší ostrov Maui láká turisty na Národní park Haleakala s dostupným deštným pralesem. Nejvyhledávanější jsou pláže s průzračnou vodou na západním pobřeží.

Navštěvovaným místem je také ostrov Oahu s hlavním městem Havajských ostrovů Honolulu, kde najdete základnu Pearl Harbor a věhlasnou pláž Waikiki.

Za zmínku také stojí ostrov Lanai. Ten je oblíbenou destinací bohatých turistů, kteří hledají odpočinek v luxusních ubikacích s možností zahrát si golf. Terénními automobily je pak možné podívat se do divoké přírody. Cestovní pojištění Havaj


Dovolená Havaj 2019
3.3 65%, 4 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha