Booking.com

Dovolená Havaj

Pokud se řekne Havaj, tedy havajské ostrovy, vybaví se mnoha lidem různé asociace. Právě tato země je totiž oblíbená u celé řady lidí odlišných zájmů.

Jedno však mají společné, a to hlavně to, že je pro řadu z nich právě dovolená na Havaji ideální možností, jak si prodloužit léto. A to i díky vysokým teplotám, které zde panují téměř po celý rok.

Surfování na Havaji

Tou první skupinou, pro které jsou tyto ostrovy spadající pod USA oblíbeným cílem, jsou vyznavači sportu, konkrétně tedy surfování. Právě Havajské ostrovy totiž mají dokonalé podmínky pro tento sport. Známé je především okolí hlavního města Honolulu, kde jsou části pláží pro surfaře přímo vyčleněni,

Zajímavá místa na Havaji

Pokud však máte raději zajímavá místa, i vás tato lokalita okouzlí. V první řadě to jsou nádherné přírodní krásy, a zajímavé fauna a flora, I proto je na území těchto ostrovů několik národních parků, které doplňují třeba významné sopky.

Surfing na Havaji

Surfing na Havaji

Dovolená Havaj však může znamenat také poznávání historie, a tím zcela nejznámějším místem je jistě přístav Pearl Harbor, který si stále připomíná vybombardování japonskými vojáky, a to díky několika vrakům lodí.

Ubytování na Havajských ostrovech

Dovolená Havaj však rozhodně splní i očekávání a požadavky těch, kteří se při svých cestách ohlížejí na vysoký komfort ubytování. Ten může souviset jak s rozsáhlými hotelovými komplexy, tak i s menšími vesničkami, které zase souvisí s odlehlejšími místy. Obojí má něco do sebe, a tak záleží na každém turistovi, čemu dá konkrétně přednost. Například Mexiko je ovšem na historii rozhodně bohatší.

Havajské moře a pláže

Co však zaujme rozhodně, to jsou místní pláže. Jsou charakteristické hlavně svým jemným bílým pískem, poměrně velkou délkou a šířkou, a samozřejmě i pozvolným vstupem do vody – tedy do nádherně čistého a modrého moře.

To mimo jiné ocení i milovníci podmořského života, a to ať už k běžnému potápění jako takovému, tak i v podobě taktéž oblíbeného šnorchlování. Zkrátka dovolená na Havaji znamená dokonalé zážitky pro každého.


Dovolená Havaj
5 100%, 1 hlasů
Tajné nabídky zájezdů na Havajské ostrovy
Havajské ostrovy! Aloha